Přesunout nahoru

Pražské derby srovnáno, Plzeň má v kapse první výhru

První semifinálové duely jsou minulostí! A bylo toho k vidění opravdu hodně. Hokejový svět obletěl tygří záskok Ondry Manna z Inženýrů, který pomohl svému týmu k první výhře v sérii. V Plzni se dalo drama krájet, první semifinálové utkání dospělo až do nájezdů, kde utkání na svou stranu překlopili domácí Akademici. Univerzita Karlova v pátek dominantním způsobem srovnala stav série na 1:1.

Drama v Plzni rozsekly až nájezdy

V plzeňské LOGSPEED CZ Aréně se ve středu odehrál první semifinálový duel mezi Akademiky a Black Dogs. Byli to právě domácí hokejisté, kteří šli v desáté minutě do vedení. Gólman Ludvík před sebe vyrazil střelu od modré a odraženého kotouče se ujal Štěpán Hanzlík, ten touš zavěsil do prázdné části klece. Ve 14. minutě hosté rychle přešli do útočného pásma, Radek Rolínek na nic nečekal, ihned vyslal střelu na vzdálenější tyč, na kterou nebyl Štekr připraven.

Ve druhé části byla k vidění opět vyrovnaná podívaná. Lehce za polovinou utkání šli opět do vedení Západočeši. Reitspies nabral rychlost, prokličkoval se až před budějovického gólmana a vypálil, jeho ránu Ludvík zvládl vytěsnit, na pohotovou dorážku Štěpána Říhy byl však krátký. Black Dogs opět srovnali krok, ve 39. minutě se přes obranu dostal Matouš Masopust a plzeňského gólmana překonal po zemi bekhendem. Za moment mohli jít Budějovice dokonce do vedení, ale Masopusta zastavil obětavý Prachař.

Třetí dvacetiminutovka nabídla další dvě branky. Nejprve se ve 45. minutě trefil Mário Princl. Plzeňský útočník si udělal během přesilové hry prostor na pravém křídle odkud vyslal tvrdou střelu a překonal gólmana Ludvíka. Z vedení se domácí radovali jen čtyři minuty, Vojtěch Krcho dopravil touš za Štekra.

Šedesát minut vítěze neurčilo, ani v pětiminutovém prodloužení nebylo k vidění mnoho šancí. Vše tak rozsekly až nájezdy, ve kterých byli lepší domácí. Štěpán Říha a Jakub Sysel předvedli pěkné kličky, naopak Budějovičtí střelci si vylámali zuby na Štekrovi.

ZČU Akademici Plzeň – Black Dogs Budweis 4:3sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Hanzlík (Soukup), 32. Říha (Princl, Reitspies), 45. Princl, rozh. náj. Říha – 14. Rolínek (Šafář, Hrůša), 39. M. Masopust (Janoch), 49. Krcho (Krtek, M. Masopust).

Inženýři se doma ujali vedení v sérii, zazářil Mann

Na pražské Hvězdě se konal první zápas v rámci pikantní semifinálové série mezi dvěma celky z hlavního města. Zápas byl hned od začátku hrán ve vysokém tempu. Zkraje měla více šancí hostující Karlovka, poté však šla do oslabení, což dostalo domácí do sedla. O úvodní branku zápasu se postaral Michal Kučera, který udělal od modré čáry pár kroků vpřed a bez váhání poslal bombu na Maška.

Akce, která zaujala celý český sportovní svět se stala krátce po startu druhé třetiny. Maličkay měl problém s výstrojí, a tak v brance Inženýrů zaskočil Mann, a to doslova. Vytáhlý gólman domácích se tygřím skokem vrhl po letícím kotouči a vychytal tutovku Martínka, který chtěl zakončovat do odkryté klece. Po zákroku večera však svatyni opět přenechal svému kolegovi. Těsně po polovině utkání bylo srovnáno. Teč Piskače Maličkay zastavil betonem, o úspěšnou dorážku se nakonec postaral Tomáš Krchňák. Radost ze srovnání však trvala pouze chvíli, o čtyři minuty později šli vítězové základní části opět do vedení. Jakub Dohnal na levém křídle nic nevymýšlel a vypálil ránu, která zaplachtila až za Maška, a navíc pražskému gólmanovi slušně odpálila lahev.

Zkraje třetí periody domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Šíma odebral kotouč obraně UK a u bližší tyče našel volného Františka Janušku, který zakončoval za bezmocného Maška. Hosté se pokoušeli šlápnout na plyn, ale výborný Maličkay v brance a zodpovědná obrana Inženýrů znemožnili Karlovce utkání zdramatizovat. První bod si tak připsali Inženýři.

Engineers Prague – UK Hockey Prague 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. M. Kučera (Kadlec, Dohnal), 35. Dohnal (Staněk), 43. Januška (Šíma, Matějka) – 31. Krchňák (Piskač, Glitta).

Karlovka na domácím stadionu srovnala krok

Hokejisté Univerzity Karlovy přivítali na Ice Rinku Inženýry. Byli to právě domácí hráči, kteří hned od začátku zaměstnávali Maličkaye. Nejprve obdržel zpětnou přihrávku do mezikruží Jakub Kopenec, který poslal svižnou střelu zápěstím na branku Inženýrů a prostřelil Maličkaye nad lapačku. O minutu později šli domácí do dvoubrankového vedení, střelou z ostrého úhlu překonal hostujícího gólmana Daniel Piskač. Inženýři korigovali skóre v deváté minutě, když v přečíslení zakončoval povedeným blafákem Jakub Kučera. O čtyři minuty později si Karlovka vzala dvougólové vedení zpět, domácí ukradli v útočném pásmu kotouč a pro dorážku si došel David Jindra.

Ve druhé dvacetiminutovce už se přiostřilo a mnohem více byly k vidění hráči mířící na trestnou lavici. V polovině utkání UKčko ještě výrazněji odskočilo, nahození Frederika Hakla našlo cestu až za záda Maličkaye. Engineers dokázali velmi rychle reagovat, okamžitě po vhazování se ke střele dostal Michal Kučera a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Necelé tři minuty před koncem Karlovka využila přesilovou hru, David Volf nadvakrát překonal gólmana hostů z bezprostřední blízkosti.

Karlova Univerzita otevřela třetí třetinu další vstřelenou brankou, Matěj Odehnal prostřelil ránou od modré Maličkaye. Inženýři se však nevzdávali a rozjeli slušnou stíhací jízdu. V 53. minutě dostal David Vobořil přesnou nahrávku na pravý kruh odkud neměl problém přesně vypálit mezi tři tyče. O necelé tři minuty později přidali hosté další branku, Vojtěch Matějka dostal na pravém křídle příliš mnoho prostoru a kotouč napálil do branky. Engineers to následně zkoušeli v přesilovce s odkrytou brankou, David Jindra ale velmi rychle naděje Lvů srazil ke dnu a přidal pojistku do prázdné klece.

UK Hockey Prague – Engineers Prague 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Kopenec (Martínek, Dlabola), 6. Piskač (Kovařík, Vávra), 13. Jindra (Rudolph, Martínek), 31. Hakl (Limanovský, Velas), 38. Volf (Limanovský, Piskač), 42. Odehnal (Martínek, Jindra), 59. Jindra (Volf, Piskač) – 9. Kučera (Dohnal, Vobořil), 33. Kučera (Kadlec, Dohnal), 53. Vobořil (Fabiánek), 55. Matějka (Januška, Šíma).

Semifinálová klání pokračují i v příštím týdnu. Hned v pondělí se jde do akce v Budějovicích, informace o vstupenkách na zápas naleznete pod tímto odkazem. Středa bude patřit třetímu duelu pražského derby, lístky seženete zde. Ve čtvrtek se hraje v Plzni, vstupenky hledejte pod tímto odkazem. Pražské derby bude i v neděli, pro odkaz na lístky pozorně hlídejte sociální sítě UK Hockey Prague. Všechny zápasy budou k vidění na ČT Sport Plus či TV Tipsport.

Fotogalerie

Mediální partneři