Přesunout nahoru

Finále se blíží! Jaká je forma obou celků a jak do něj došly?

Univerzitní ligu ledního hokeje čeká třetí finále v historii! O Pohár Jana Palacha zabojují celky, které spolu svedly těžkou bitvu již dva roky zpět. Tehdy byli úspěšnější Kings, kteří se stali prvním týmem, který získal Pohár do svého držení.

Po čtvrtfinálových a semifinálových sériích konaných na dva vítězné zápasy nás čeká pořádná porce toho nejlepšího, co Univerzitní liga ledního hokeje momentálně nabízí. Pro zisk Poháru Jana Palacha musí tým vyhrát třikrát a střetnou se oba bývalí vítězové této soutěže. Kings Palachův pohár do svého držení získali v roce 2022, Plzeň je obhájcem titulu z loňského roku.

(3) ZČU Akademici Plzeň vs. UK Kings Prague (4)

Plzeňští Akademici se v probíhající sezoně pomalu dostávali do provozního tempa. Úvodní část ročníku hodně tápali, dokázali prohrát duely s papírovými outsidery z brněnské MUNI či s ústeckými North Wings. V aktuálním kalendářním roce však ještě Západočeši přemožitele nenašli, nejvíce je potrápili Kings, se kterými o dva góly prohrávali, nakonec našli způsob, jak zápas vyhrát. V ostatních duelech základní části byli suverénní. Krasojízdu předvádí také ve vyřazovacích bojích. Ve čtvrtfinále vyzvali nováčky v play off z Brna, s Cavaliers si poradili díky výhrám 10:1 a 6:2. V semifinále, kdy se konala repríza loňského finále, ve dvou duelech vyřadili Inženýry, které porazili 4:1 a 5:2. Do formy se v play off dostali útočníci Štěpán Říha a Marek Princl, kteří mají na kontě po 8 kanadských bodech. V brance se objevili oba plzeňští gólmani, více prostoru mezi třemi tyčemi dostal Matěj Kubát, který má úspěšnost zákroků nad 95 %.


Karlovka prožila spíše průměrnou základní část, od prvních tří nejlepších celků se v konečné tabulce distancovala, stejně tak si udělala výrazný polštář na všechny dotahující celky a umístila se na 4. pozici. Zkraje ročníku se Pražanům příliš nedařilo, po dvou úvodních výhrách přišla čtyřzápasová šňůra porážek, nad jejich síly byly oba brněnské týmy a dvakrát prohráli s Black Dogs. Velmi slušně se reprezentantům Univerzity Karlovy podařily duely v období před vánoční pauzou, kdy dokázali přemoci rivaly z ČVUT nebo Akademiky. Základní část však zakončili třemi prohrami ze čtyř duelů. Ve čtvrtfinále na Kings zbyli hokejisté z MUNI, brněnský tým Pražany potrápil a rozhodovalo se až ve třetím duelu, kdy Novák zavřel svou svatyni a ostatní se postarali o konečné skóre 3:0. V semifinále pražský celek čekalo měření sil s vítězi základní části, první duel Kings vyhráli v prodloužení, které rozhodl Jindra, druhý duel měli před domácími fanoušky jasně pod kontrolou a výhrou 5:2 stvrdili postup do finále.


Finálová série nabídne repete z roku 2022, kdy se o Pohár Jana Palacha bojovalo na dva vítězné zápasy. První zápas v Praze urvala v prodloužení Plzeň, druhý duel opanovali díky povedenému obratu Kings, rozhodující třetí duel sledovalo v pražském Edenu přes 1 300 diváků. Poslední duel série nabídl skvělý hokej nahoru dolů, nakonec se rozhodovalo až v prodloužení, kdy pálil Martin Dlabola. Letošní série nabídne také minimálně tři duely, začínat se tentokrát bude v Plzni, a to už v úterý 2. dubna. Kompletní rozpis naleznete ZDE. A jaké byly duely mezi Akademiky a Kings v letošním ročníku? První vzájemný souboj konaný v polovině listopadu dopadl lépe pro Kings, třemi body se blýskl David Volf, druhý zápas zase vyhrála Plzeň a tři body zapsal Štěpán Říha. Říhovi nejspíše duely proti Kings chutnají, v probíhajícím ročníku proti nim vstřelil 4 branky. Přidá další ve finále?


Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři