Přesunout nahoru

Kings jdou do trháku! Již v pondělí může Karlovka využít první mečbol

Finálovou sérii po úvodních duelech zatím zvládají lépe Pražané. Hokejistům z nejstarší univerzity v České republice se podařilo vyhrát první dva finálové duely a jsou velmi blízko zisku Poháru Jana Palacha. Chybí jim však udělat ten nejtěžší, poslední, krok. Rozhodnuto může být již v pondělí 8. dubna.

První duel jako na horské dráze, rozhodl Volf

Úvodní finálový duel se odehrál v Plzni, kam dorazilo téměř 1500 fanoušků univerzitního hokeje! První perioda byla hodně opatrná z obou stran, nejprve udeřili hosté z Prahy, úvodní branku finálové série měl na svědomí Samuel Neo Kucharčík. Velmi dobrá defenziva Kings polevila až v poslední minutě první dvacetiminutovky, kdy srovnal krok Aleš Matoušek. Hned zkraje druhé části přinesla ovoce první útočná formace domácích, úspěšné zakončení předvedl Marek Princl. Srovnáno bylo ve 36. minutě, když zaváhal plzeňský gólman, čehož využil David Jindra. Do vedení šli opět Akademici, kteří odskočili na 3:2. Díky ráně jako z děla skóroval Marek Bláha. Za hosty opět srovnal David Jindra, pražský útočník tentokrát zvolil střelu do šibenice, kterou Kubát přes mnoho těl mezi ním a střelcem příliš neviděl. Rozhodující branka padla necelé tři minuty před koncem, když Jindrovu střelu doklepl do plzeňské branky David Volf.

ZČU Akademici Plzeň – UK Kings Prague 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Matoušek (Vavřička, Bláha), 25. Princl (Reitspeis), 45. Bláha (Reitspies) – 15. Kucharčík (Hradil), 36. Jindra, 49. Jindra (Volf), 58. Volf (Jindra, Dušek).


Karlovka jde do trháku díky last minute zásahu Jindry

Druhý duel letošního finále Univerzitní ligy ledního hokeje nabídl opět další parádní bitvu. Začátek zápasu byl pozvolnější z obou stran, posupně se do větší a větší aktivity dostávali domácí. Kings využili chyby Plzně a David Jindra procpal puk mezi bližší tyčí a gólmanem rovnou do branky. O dvě minuty později udeřili domácí znovu, nádherný ťukes při přechodu do útočného pásma zakončoval do poodkryté klece Viktor Martínek. Akademici dokázali pár minut před sirénou snížit, nahození od modré letělo rovnou za záda Nováka, úspěšným střelcem byl Jan Šibra. V prostřední části branka k vidění nebyla, přibývalo však osobních soubojů a narostl také počet vyloučení na obou stranách. Karlovka dokonce nevyužila dvojnásobnou početní výhodu, v závěru se Akademici dostali do souvislejšího tlaku, ale pálili pouze do tyče nebo výborného Nováka. Ve třetí části došlo ke srovnání skóre, v 52. minutě Plzeň předvedla úspěšnou přesilovkovou kombinaci, kterou zakončoval Jan Kalus. Tato branka Plzeň hodně nabudila a Západočeši se dostávali do mnoha střeleckých pokusů, které však domácí zlikvidovali. Nakonec to byli hokejisté Univerzity Karlovy, kteří slavili vstřelený gól, půl minuty před závěrečnou sirénou obkroužil hostující branku David Jindra a nekompromisně vypálil z pravého kruhu pod horní tyčku. Pražané si díky vítězství na domácím ledě vybojovali mečbol.

UK Kings Prague – ZČU Akademici Plzeň 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Jindra (Hradil), 10. Martínek (Konopásek, Sochor), 60. Jindra (Volf) – 17. Šibra (Folda, Roubal), 52. Kalus (Bláha).


Rozhodnout se může již v pondělí. Plzeň bude ve svém domácím prostředí bojovat o první bod v sérii, naopak Karlovka v případě výhry může zvednout nad hlavu Pohár Jana Palacha. Třetí finálový duel je na programu 8. dubna 2024 od 18:30 a bude vysílán v přímém přenosu na ČT Sport.

Fotogalerie

Generální mediální partner
Hlavní mediální partner
Mediální partneři