Ostrava zaskočila lídra tabulky a z Brna veze cenný bod

BRNO – souboj Davida s Goliášem vyšel nakonec lépe pro Goliáše, ale ani David nemusel smutnit. Ostrava přijela na jih Moravy pouze se třinácti hráči a dvěma brankáři. I přes tento značný handicap prohráli proti domácím Medvědům až v samostatných nájezdech. Dovedností soutěž rozhodl dvěma trefami Jan Hasoň.

Od začátku zápasu se čekal drtivý nápor domácích, ale již ve 2. minutě se dostal před branku ke skákajícímu puku hostující Marek Kovalski a uklidil kotouč za bezmocného Holuba. Další branky se fanoušci a diváci Tipsport TV dočkali až na konci druhé třetiny. Nahození od modré čáry vypadlo Vedrovi z výstroje a lídr kanadského bodování Peter Bustin uklidil puk do zcela odkryté klece. Protože více gólu nepadlo, muselo se za stavu 1:1 prodlužovat. Během hry 3 na 3 se ukázalo, že je to skutečně divočárna, která plní účel. Fanoušci byli celých pět minut v naprostém varu a trenéři trnuli strachem. V pětiminutové hře se vyznamenal zejména domácí brankář David Holub. Předvedl řadu těžkých zákroků a bez přehánění to místy vypadalo jako by se hosté předháněli v tom, kdo prostřeli Holubova křídla jako první. Nestalo se a zápas dospěl do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější domácí, kteří si připsali další výhru. Naopak Ostrava ani potřetí v řadě nevyhrála.

Branky a nahrávky: 39. Bustin (Kučera, Strakoš), rozh. náj. Hasoň – 2. Kovalski (Moravčík, Sysala)