čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Akademici podlehli lídrovi tabulky!⁣

Do plzeňské ICE Arény dorazil zatím suverénní lídr tabulky z Prahy. A hned od startu to bylo znát.

Pražané nastoupili do zápasu aktivněji a už v 5. minutě otevřel skóre po Sudovo přihrávce zpoza branky Kolář. V 10. minutě pak na 2:0 zvyšoval z blízka Fabiánek a Engineers si jasně šli za vítězstvím. Hned poté se v dobrých šancích ocitli postupně Rejzek, Kučera a Strmiska, ale ani jeden nepřekonal skvěle chytajícího Příhodu v brance hostů. 3 minuty před koncem první třetiny pak ještě hezkou bekhendovou střelou zvýšil na rozdíl 3 branek hostující Kulich. ⁣

Druhá třetina začala tam, kde skončila ta první. Tedy u branky Akademiků. Hned ve 22. minutě lovil Frček puk ze sítě počtvrté po druhé brance Koláře. Poté Pražané viditelně polevili a Akademici se dostali do několika slibných šancí, které však všechny zneškodnil Příhoda. Akademici nevyužili ani možnost trestného střílení, když Jan Rejzek volil složité řešení a jistý Příhoda si s ním poradil. Před koncem druhé třetiny už na 5:0 zvýšil po hezké kombinaci Suda a do kabin se šlo za rozhodnutého stavu.⁣

Třetí třetina už byla vyloženě na dohrání. Oba týmy věděly, že je rozhodnuto, a tak se nic zásadního nestalo. 4 minuty před koncem po krásné akci zvýšil už na 6:0 Klement a 2 minuty před koncem pak sebral čisté konto Příhodovi krásnou střelou Jakub Faschingbauer a stanovil tak konečné skóre na 6:1 pro Engineers. Velcí favoriti z Prahy si tak zpět do hlavního města odvezli potřebné 3 body a upevnili si vedení na čele tabulky. Akademici naopak přerušili svou bodovou sérii před důležitým utkáním, které je čeká už 18. února v 10:00 na LOGSPEED CZ Aréně!⁣