čt 4. 4. 2024, 18:00
po 8. 4. 2024, 18:30

Ústecké North Wings čeká domácí premiéra

V pondělí 5. 10. 2020 bude ústecký zimní stadion dějištěm utkání 2. kola ULLH. Zároveň bude dějištěm premiérového domácího utkání pro HC North Wings. Jako soupeř dorazí do Ústí nad Labem českobudějovický tým Black Dogs Budweis. Z důvodu nových vládních opatření nebudou však moct na utkání dorazit fanoušci. Zápas však bude pod dohledem kamer. Bude tedy možné zápas sledovat pomocí streamu. Druhou možností, jak zápas sledovat, je online přenos.

HC North Wings

Domácí premiéra pro ústecké North Wings. Křídla Severu vlétla do soutěže zápasem v Brně proti HC MUNI. Dlouho tahali ústečtí studenti za pomyslný delší konec provazu, nakonec však na jihu Moravy padli v poměru 6:4. Zaujala však první útočná formace Seveřanů, která se podílela na všech čtyřech brankách. S klukama jsme si sedli a daří se nám. Nerad bych ale připisoval úspěchy jen naší lajně. Hrajeme za celý tým, zhodnotil výkon svojí formace produktivní Martin Kuchař. Ten si při premiéře v ULLH připsal hned čtyři body. V přípravě odehráli North Wings doma dvě utkání. Obě proti soupeřům z ULLH v rámci Tipsport UNI Cupu. Nejprve padli s UK v poměru 6:9, následně si však poradili s plzeňskými Akademiky v poměru 4:1.

Black Dogs Budweis

Českobudějovičtí Black Dogs Budweis, loni třetí tým po základní části ULLH, mají za sebou úspěšný a tříbodový start do nového ročníku. Dokázali na domácím ledě přehrát brněnské Cavaliers v poměru 6:3. Vysoká škola technická a ekonomická už však letos jeden triumf zaznamenala, když dokázala vyhrát přípravný Tipsport UNI Cup. Do Ústí tak přijede velmi kvalitní soupeř. Na koho si dát z VŠTE největší pozor? Nebezpečné je zejména trio Rolínek, Vochozka, Prášek. Radek Rolínek loni nasbíral sedmnáct bodů, letos v prvním utkání připsal hned tři body. Nejproduktivnějším hráčem Black Dogs byl loni Tomáš Vochozka (11+12), a i letos bodoval hned od prvního utkání. Třetím do party je Lukáš Prášek, který v loňské sezoně byl v bodování hned za svým parťákem Vochozkou.

1. kolo:

HC MUNI – HC North Wings 6:4 (1:2, 2:2, 3:0).

Branky: 1. Matov (Grygera), 22. Račický (Gonos), 38. Jakubec (Polesný, Kadlic), 48. Strakoš (Biolek, Polesný), 50. Florek (Kadlic), 57. Kučera (Matov, Grygera) – 10. Sajdl (Kuchař), 15. Kuchař (Amirov, Sajdl), 21. Balcar (Kuchař, Sajdl), 26. Amirov (Kuchař).

Black Dogs Budweis – Cavaliers Brno 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)

Branky: 17. Prokop (Koupal, Vochozka), 23. Masopust (Krtek), 29. Krtek (Prášek), 37. Rolínek (Svoboda D.), 50. Prášek (Rolínek), 59. Vochozka (Koupal, Hrůša) – 4. Nutil, 15. Sabol (Gombarčík), 35. Stupka.