Přesunout nahoru

Přes Ameriku do Olomouce. Kteří hráči UP mají zkušenosti se zámořím?

Olomouc – Jestli je něco na Univerzitní lize kouzelného, tak to, že v ní najdete opravdu širokou škálu hokejistů z různých míst a s různými příběhy. Někteří hokej hráli pouze na krajské úrovni, někteří prošli mládeží nějakého velkého klubu, jiní dokonce třeba i nakoukli do první ligy, neřkuli do extraligy. Mezi borci jsou i tací, kteří v rámci své hokejové cesty získali velmi cenné zkušenosti za velkou louží. Kterých hráčů z Univerzity Palackého se to týká?

Prvním hráčem na seznamu je obránce Ondřej Imrich. Ten prošel třineckým mládežnickým programem, a dokonce se v roce 2015 radoval z titulu extraligy staršího dorostu. Po konci v moravskoslezském klubu se vydal do USA, kde v juniorské WSHL (Western States Hockey League) nastupoval za tým San Diego Sabres. V padesáti zápasech si připsal hned osmatřicet kanadských bodů, což na beka není vůbec špatný počin. Po jednom ročníku stráveném v zámoří se však vrátil do Česka, kde začal hrát za druholigovou Kopřivnici a po roce k tomu přidal i olomoucké univerzitní mužstvo.

Do stejné soutěže se podíval také Dominik Cach, jenž byl již předtím členem University Shields Olomouc. Bývalý útočník olomoucké mládeže se vydal o něco více na sever, konkrétně do Seattleu, kde oblékal dres tamních Totems. I přes vydatné bodové hody se však i on po roce vrátil do rodné vlasti, kde se opět probojoval do univerzitního kádru.

Pětadvacetiletý Mikuláš Rimmel to dotáhl nejdál. Odchovanec Vítkovic, jenž si připsal i několik startů v dorostenecké reprezentaci, si v sezóně 2012-13 zahrál ve Western Hockey League, která spadá pod CHL, tedy organizaci, jež sdružuje tři největší juniorské soutěže v Kanadě. Mistr dorostenecké nejvyšší soutěže z roku 2012 odehrál za Spokane Chiefs, za něž v současnosti chytá český gólman Lukáš Pařík, čtyřicet tři zápasů. I on skončil svou americkou štaci po jednom ročníku, přičemž ty následující odehrál za prvoligový Havířov.

Nováček v celku Univerzity Palackého, Michal Sup, který je mimochodem synem bývalého českého profesionálního hráče Michala Supa, strávil v USA rovněž jeden ročník, kdy nastupoval za juniorský tým Junior Reign, jenž sídlí v aglomeraci Los Angeles. Hned následující rok se ale vrátil zpět a odehrál sezónu za pražskou Kobru. V té letošní již oblékne dres olomoucké vysoké školy.

Takový je tedy výčet olomouckých borců, kteří získali nejen hokejové, ale především životní zkušenosti v zámoří. Nám nezbývá než doufat, že některé z nich využijí i v dresu Univerzity Palackého.


Autor: Jonáš Majtyka

FOTO: Alena Zapletalová