po 8. 4. 2024, 18:30

Členové HC UP se před Vánoci zapojili do charitativní činnosti

Olomouc - K vánočním časům patří i dělání dobrých skutků a univerzitní tým Palackého Univerzity nemohl zůstat pozadu. Členové klubu, ať už z řad managementu či přímo hráči, dali společně síly dohromady a shromáždili šest pytlů oblečení.

Ty následně předali organizaci Charita v Olomouci, konkrétně prodejně Samaritán, jež nabízí pestrou směsici zboží a mimo to také dobročinný šatník pro lidi v nouzi. Shromážděné oblečení připadne lidem bez domova nebo poputuje na prodej do charitního obchodu Dobrodruhá. Kromě zástupců vedení HC Univerzita Palackého v Olomouci pytle s oblečením vedoucímu Charity předali i hráči Martin Molnár, Ondřej Veselský a Dominik Kuchař.

„Akci podobného typu jsme letos pořádali poprvé a oblečení bychom rádi sbírali minimálně jednou ročně, ideálně v předvánoční čas. Doufáme, že se z toho stane milá tradice našeho týmu,“ uvedla marketingová manažerka klubu, Nika Tótová.

Za všechny hráče, realizační tým i ostatní činovníky klubu, vám přejeme šťastné a veselé Vánoce!

Autor: Jonáš Majtyka

FOTO: Daniel Klement