čt 4. 4. 2024, 18:00
po 8. 4. 2024, 18:30

Riders trénovali pod širým nebem. Byl to zážitek, tréninky nám chyběly, shodují se hráči

Po uvolnění vládních restrikcí využili Riders Pardubice možnost využití venkovního kluziště na Dostihovém závodišti Pardubice a v první možné chvíli se vrhli zpět do tréninku. Všichni hráči tuto možnost uvítali a specifické tréninky pod širým nebem si užívali. „Všem klukům tréninky chyběly, byly to dlouhé dva měsíce, takže jsme byli rádi, že jsme se mohli sklouznout,“ shodovali se po prvním tréninku na začátku prosince pardubičtí útočníci Dominik Dušek s Martinem Maťátkem.

Sezona Univerzitní ligy se z důvodu pandemie koronaviru zastavila již na svém začátku, pardubický univerzitní tým tak stihl ve svém premiérovém ročníku odehrát pouze dvě utkání. Riders se proto hned při rozvolnění omezení snažili najít možnost trénovat, to se jim povedlo díky ledové ploše na Dostihovém závodišti, kde se pod vedením kouče Šejby proháněli dvakrát týdně. „Každý led po dlouhé době je náročný. Ale myslím, že nám všem klukům tréninky chyběly. Sezona se přerušila hned na začátku, dva měsíce byly dlouhé, takže jsme všichni byli rádi, že jsme se mohli sklouznout,“ říkal po prvním tréninku spokojeně Martin Maťátko. V podobném duchu mluvil také Dominik Dušek: „Byla to dlouhá pauza, ale všichni jsme se těšili a jsme rádi, že jsme mohli jít alespoň v takovýchto podmínkách na led a určitě nám to všem chybělo.“

Trénink na venkovním kluzišti? Zkušenost, zážitek a zábava

„Myslím, že každý se snažil tak nějak něco dělat, aby úplně nevyšel z formy nebo z fyzického fondu, který načerpal v létě. Ale je to náročné, začíná zima, takže už nejde ani tolik běhat nebo tak. Ale každý z nás něco dělal, aby až začne sezona, tak byl připravený,“ nastínil Maťátko, že i přes omezení se hráči snažili udržovat v kondici. Dušek se i společně s dalšími hráči Riders zabavil mimojiné individuálními sporty. „Za sebe můžu říct, že jsme chodili s kluky hrát tenis, myslím, že jsme v tom už docela dobří, a ping pong, tam nemáme skoro konkurenci. Každý se určitě připravoval, nikdo nebyl měsíc a půl doma a neseděl.

Jak se na trénink pod širým nebem těšili a měli možnost si tuto nevšední záležitost již předtím vyzkoušet? „Určitě jsem se těšil, ještě jsem nikdy netrénoval takto na otevřeném kluzišti. Myslím, že kluci můžou říct asi to samé. Byl to zážitek, zároveň taková zkušenost, je to něco jiného, byla to zábava,“ prozradil Dominik Dušek, který je odchovancem pardubického hokeje. To Martin Maťátko, jenž začínal s hokejem v Lomnici nad Popelkou a poté se přesunul do Liberce, oživil vzpomínky z dětství. „Je to taková vzpomínka na mládí, když jsem začínal v přípravce, tak většina ledů byla pod širým nebem, takže je to příjemné. Ale i v té zimě a jak jsme byli dvě měsíce bez hokeje, tak ten trénink byl náročný. Věřím, že každým tréninkem to bude lepší a lepší a až začne sezona, tak budeme připravení.“

„Přijde mi, že led byl na začátku skvělý, že člověk ani nepozná rozdíl oproti hale. Ale tím, jak nás bylo na tréninku relativně dost, tak byl na konci už hodně rozježděný. Ale na to, že je to venkovní led, to bylo na začátku super,“ hodnotil Maťátko kvalitu ledové plochy. Dušek popsal ze svého pohledu rozdíl oproti klasickému zimnímu stadionu, na podmínky si ale nestěžoval: „Za mě byl led na začátku tvrdý, ale to je asi tím, jak je to venku. Je to trochu jiné, vevnitř je měkčí, tady je tvrdší, ale je mi to asi tak nějak jedno.“

Hokejisté Riders měli při návratu na led o to větší motivaci, že si s nimi přišel zatrénovat Tomáš Nosek, který se připravoval na návrat do zámoří. „Je to určitě svým způsobem velká motivace, když vedle vás je hokejista, který toho tolik dokázal. Myslím, že všichni, co jsme tady, se od něj máme hodně co učit. Je to skvělá motivace pro všechny, že tady s námi byl,“ pochvaloval si Martin Maťátko. Také Dominik Dušek byl rád za trénink s hráčem Vegas Golden Knight, jenž ještě před pozastavením soutěží navštívil i zápas Riders. „Jsem za to také rád a děkujeme mu, že se na nás přišel podívat.“