po 8. 4. 2024, 18:30

Hokejová desítka Míry Straky

Ústí nad Labem - Začátkem února jsme vám představili na sociálních sítích North Wings video, ve kterém dnešní respondent navštívil své spoluhráče a zjistil co se děje u North Wings. Nyní jsme studenta třetího ročníku fakulty strojního inženýrství vyzpovídali my. O oblíbené hokejové disciplíny a metody se s námi podělil obránce s číslem 88 Miroslav Straka.

Míro, jaká je tvá oblíbená hokejová značka?

Nejoblíbenější značku mám Bauer.

Jaký máš jako obránce oblíbený typ střely?

Mám rád střelu z nápřahu, ale mnohem efektivnější je střela zápěstím.

Kam nejraději míříš při svých střeleckých pokusech?

Záleží na postavení hráčů před brankářem, ale asi nejraději mám střely nad rameno, konkrétněji nad vyrážečku.

Máš nějaké rituály při oblékání, případně na čem nejvíc ti na výstroji záleží?

No rituály asi úplně nemám, ale vždy si oblékám jako první levou stranu výstroje. Nejvíc mi asi záleží na dobře omotané hokejce a suchých rukavicích.

Jak nejraději trávíš čas při výjezdech na venkovní zápasy?

Nejraději mám, když se mohu v klidu natáhnout a pustit si písničky a soustředit se na zápas.

Co piješ při zápasech a čím doplňuješ energii mezi třetinami?

Při zápasech piju vodu, občas si dám i nějaký ten ionták a mezi třetinami většinou jím mandarinky.

Oblíbená varianta samostatného nájezdu?

Jelikož nemám úplně nejšikovnější ruce, tak nechávám tuhle dovednost na šikovnějších, ale většinou je to střela pod vyrážečku. Zkrátka žádné vymýšlení (smích).

Teď k tréninku. Co máš nejraději na tréninku, nějaké cvičení nebo co nejradši zlepšuješ?

Tak nejraději na tréninku mám asi bago nebo hru 5na5. Také je fajn cvičení přesilovek. A rád na konci tréninku ještě střílím od modré, abych zlepšoval střelu.

Na jakém stadionu se ti hraje nejlépe?

Řekl bych, že to bude tady na ústeckém zimním stadionu.

Kdyby sis mohl vybrat jakéhokoliv parťáka do obranné dvojice, kdo by to byl?

Hrál jsem asi s každým už v obraně a se všemi se mi hrálo dobře. Otázkou je, kdo by chtěl hrát semnou (smích).