Přesunout nahoru

Můj největší nepřítel je prázdná brána, říká Jakub Švec

Tentokrát jsme pro vás vyzpovídali našeho útočníka Jakuba Švece, studenta 3. ročníku bakalářského studia fakulty ekonomické oboru systémy projektového řízení.

Kubo, tebe letos čeká státní závěrečná zkouška, jak to zvládáš?

„Tak bude to asi hodně učení, ale tím, že už jsem zvládl 3 roky skoro celé, tak budu muset zvládnout i státnice.“

Jak trávíš volný čas, když není škola ani hokej?

„Hodně chodím běhat. Mám spoustu času na práci. Samozřejmě si zahraji na playstationu, nejraději hraji FIFU, občas si najdu čas i na přítelkyni, ale nejlepší jsou večery s plzeňským pivem.“ (smích)

Kdo je tvůj nejoblíbenější spoluhráč?

„Rozhodně to nebude Martin Straka. (Smích) Ten mi při jednom rozbruslení rozbil nos, když jsme se na modré čáře nedohodli a srazili se. Takže od té doby si na rozbruslení dávám pozor, abych s ním nejel ve dvojici. (smích) Dobře vycházím s Davidem Prachařem, jelikož sedíme v šatně vedle sebe a je ho celá kabina. Pak asi Lukáš Šíma, protože si můžeme dívat z očí do očí bez toho, abychom museli zvedat hlavu. My oba totiž nevidíme přes psa na tramvaj. Ale jinak jsme v kabině jedna velká rodina.“

Proti komu se ti nejlépe hraje?

„Asi proti VUT Cavaliers, protože spolu s Ondrou Dlouhým hrajeme v jedné lajně kraj za HC Strakonice, a tak je zajímavé si zahrát i proti sobě.“

Jak se ti líbí projekt Univerzitního hokeje?

Je super skloubit školu se studiem. Jsem rád, že se nám naskytla tato možnost pokračovat ve sportu, který jsem dělal celý život a který mám moc rád.

A poslední otázka bude na tělo. Je pravda, že se ti v kabině říká Mr. Netrefil?

„No, protože prázdná brána je můj největší nepřítel.“