ENG
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

HC Univerzita Palackého v Olomouci porazila Kavalíry a vede tabulku Tipsport UNI CUPU

Podruhé doma to týmu HC Univerzita Palackého vyšlo! S brněnskými celky nyní eviduje Olomouc bilanci, jedna prohra a jedna výhra. Minulý týden padli domácí s MUNI, tuto neděli porazili VUT Cavaliers 4:0 a jsou nyní první v tabulce Tipsport UNI CUPU.

Tým olomoucké univerzity hostil v neděli 22. srpna VUT Cavaliers. HC Univerzita Palackého se doma představila podruhé, podruhé šlo o střetnutí s brněnským celkem, ale tentokrát byli domácí šťastnější než minulou neděli, kdy se prohráli s MUNI. V tabulce poslední Kavalíry porazili domácí 4:0.

Úvodní třetina zápasu nepřinesla příliš atraktivní podívanou. Zápasu chyběla energie, tempo a hlad po brankách. Hokejově lepším celkem byli domácí, kteří si vytvořili v úvodní dvacetiminutovce mnoho šancí, chyběla jim však koncovka. VUT se ke slovu moc nedostalo. Kavalíři v první třetině vystřelili pouze čtyři rány a po většinu času první periody se pouze bránili.

V prostřední části hry se konečně rozvlnila síť v brance. Ve 27. minutě otevřel skóre utkání Martin Večeřa, který překonal ležícího gólmana hostí, Buriana, nad betonem. První branka a vytoužené štěstí v koncovce domácí povzbudilo. Ve 38. minutě zvýšil na 2:0 Dominik Dubovčí, který po nenápadné akci poslal puk k levé tyči Burianovy branky. Mohlo by se zdát, že po dvou zásazích HC Univerzity Palackého to, do té doby docela vláčně hrající, Kavalíři vzdají, opak byla ale pravdou. Branky zvýšily tempo hry, a tak se ke kotouči mnohem častěji dostávali i hosté, takže brankář Olomouce Novotný se rozhodně nestihl nudit.

Do závěrečné třetiny nastoupili domácí svižně. V 51. minutě se představila poprvé dvojice Hajšman - Pěcha. Dominik Hajšman si po přesné přihrávce Pěchy vytvořil prostor na pravém kruhu a nikým neatakován zacílil neomylně pod víko Burianovy branky. Netrvalo dlouho a Hajšman se stal asistentem na gól Martina Pěchy, který v 54. minutě při hře 4 na 4 upravil skóre na 4:0.

Univerzita Palackého přestřílela VUT poměrem 45:23. Muži zápasu byli bezesporu brankáři. Hostující gólman Vojtěch Burian, i přes čtyři kousky a prohru svého týmu, eviduje z nedělního střetnutí 91% úspěšnost. Domácí gólman Lukáš Novotný si připsal svou první nulu, na kterou potřeboval přesně 23 zákroků. Kromě maskovaných mužů se blýskl svým výkonem i Dominik Hajšman, který v zápase nasbíral 3 (1+2) kanadské body.

Domácí po nedělní výhře vedou tabulku Tipsport UNI CUPU, zároveň mají ale odehrané všechny čtyři naplánované zápasy. V současné době má Olomouc 7 bodů, na záda jí šlapou Engineers se třemi odehranými utkáními a 6 body. Na třetím místě se 6 body je MUNI, která ale odehrála zatím pouze dvě utkání.

Na program následujících zápasů si domácí budou muset Olomoučtí počkat. Kavalíři se ve středu 25. srpna utkají v 19:40 v Ostravě-Porubě s BO Vítkovice Steel.