ENG
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

Gólové hody posunuly do semifinále Engineers Prague

Praha – Stadion Hvězdy hostil čtvrtfinále mezi domácími Engineers a ústeckými HC North Wings. Utkání, kterému dali jasně ráz domácí hned v první třetině, kdy odskočili na tříbrankový rozdíl, se nakonec proměnilo ve velkou přestřelku. Tu však měli po celý zápas pod kontrolou domácí Engineers a po zásluze postupují do semifinále Tipsport UNI Cupu.

Čtvrtfinále Tipsport UNI Cup, so 04. 09. 2021, 16:00

Engineers Prague - HC North Wings Ústí nad Labem 9:5 (3:1, 4:2, 2:2)

Branky: 9. Bečvář (Tvrdoň, Janásek), 11. Fabiánek, 13. Šonský (J. Najman, Adamec), 26. Vobořil, 27. Horský (Fabiánek, Janásek), 30. Bečvář (Vaňous), 33. M. Najman (Šonský), 47. Matějka (M. Najman), 51. Březina (Fabiánek) – 15. Balcar (Gottfried, Bartoš), 34. Gottfried (Petržílka, Jindra), 37. Amirov (Janoušek, Sajdl), 46. Gottfried (Bartoš), 48. Harkabus (Jarý)

Sestavy:
Engineers Prague:
Havel (Mann) – Janásek, J. Najman, Raiterman, Šonský, Horský, Vobořil – Kubata, Matějka, Adamec, Suda, Tvrdoň, Bečvář, Fabiánek, Burda, Březina, Vaňous, Hynek, Janiurek, M. Najman

HC North Wings Ústí nad Labem: Šmehlík (Skokan) – Jarý, Stuchlý, Štěpánek, Balcar, France, Petržílka, Šimanovský – Jaroš, Pšenička, Polák, Amirov, Jindra, Bartoš, Sajdl, Brandner, Janoušek, Gottfried, Harkabus

Report:
Do čtvrtfinálového souboje měli jasně lepší vstup domácí Engineers. V deváté minutě zahájil kanonádu brankou v přesilové hře Jan Bečvář. Který dorážel úspěšně na brankovišti – 1:0! O dvě minuty později zvyšoval Tomáš Fabiánek, který doklepl výhodně se odražený kotouč od mantinelu – 2:0! Další úder domácích přišel v třinácté minutě, když se před brankou dobře zorientoval obránce Marek Šonský – 3:0! Až v minutě patnácté korigovala Křídla Severu. Od modré se prosadil v přesilové hře kapitán Patrik Balcar – 3:1!

I do druhé třetiny vstoupili výborně domácí. Po pěti minutách si vzal kotouč David Vobořil a po sólu přes celé hřiště zvyšoval vedení Engineers – 4:1! Uběhla minuta a domácí se radovali znovu. Nepřehlednou situaci před brankou North Wings vyřešil Matouš Horský – 5:1! Domácí však neměli dost. Samostatný únik v polovině hrací doby zakončil opět úspěšně Jan Bečvář – 6:1! Hosté absolutně vypadli z tempa a přišel další úder. Matouš Najman se zapsal také mezi střelce – 7:1! Do kanonády domácích se poté vložil Pavel Gottfried, který ranou z pravé strany snižoval stav střetnutí – 7:2! O tři minuty později přišlo další snížení. Famil Amirov vystihl rozehrávku a překonal Havla 7:3!

North Wings dokázali ještě jednou snížit. Na začátku třetí třetiny se o to postaral opět Pavel Gottfried, který úspěšnou dorážkou malinko vykřesal hostům naději – 7:4! Engineers však reagovali po svém, a to brankou. Vojtěch Matějka opět uklidnil svou brankou domácí tým – 8:4! Přestřelka však pokračovala. Matěj Harkabus bombou z levé strany trefil přesně – 8:5! Poslední slovo však měli domácí. Devět minut před koncem ukončil divokou přestřelku Tomáš Březina, který se trefil přesně k levé tyči – 9:5!