ENG
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

Ohlédnutí za Tipsport UNI Cupem

Zatímco v minulé sezóně došel tým BO Ostrava Vítkovice Steel až do finále Tipsport UNI cup, letos svěřenci trenéra Rambouska skončili už ve čtvrtfinále.

Letošní předsezónní turnaj zahájili hokejisté BO Ostrava Vítkovice Steel na domácím ledě více než slibně. V úvodním utkání jednoznačně přehráli nováčka soutěže Riders Pardubice 9:2.

V druhém skupinovém klání ostravští narazili na geograficky nejbližšího soupeře - Univerzitu Palackého v Olomouci. Olomouc po celé utkání držela dvoubrankový náskok, který se domácím podařilo umazat až v samotném závěru a vynutili si tak prodloužení. Z prodloužení neuplynula ani minuta a domácí Sysala rozhodl, že druhý bod zůstane doma v Ostravě.

Ve třetím utkání vyzvalo BO Ostrava Vítkovice Steel brněnské Cavaliers. Celý zápas se již od začátku pro Ostravu nevyvíjel podle představ. První třetinu ovládli Cavaliers 3:1 a svůj dvoubrankový náskok si pohlídali až do konce. Konečný stav 4:2 pro Cavaliers.

Poslední střetnutí skupinové fáze proti HC MUNI nabídlo hezkou podívanou se smutným koncem pro BO. Za stavu 1:4 začala Ostrava mohutně dotahovat, což se nakonec také povedlo. Na 4:4 vyrovnával v 47. minutě Ficek. Bohužel následné oslabení a poté trestné střílení Masaryčky rozhodlo o konečném stavu 6:4 pro HC MUNI.

Čtvrtfinále přineslo přestřelku jak na divokém západě. První dvacetiminutovka sice přinesla jen jeden gól, ale v následné druhé a třetí třetině padlo neuvěřitelných 15 gólů. Bohužel pro BO Ostrava Vítkovice Steel byli tentokrát úspěšnější hráči Olomouce, kteří zápas ovládli 9:7. Touto přestřelkou, tak skončilo putování BO Ostrava Vítkovice Steel letošním Tipsport UNI Cupem.