so 16. 3. 2024, 17:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Martin Koupal přebírá velení

Martin Koupal do nové sezóny přebírá jakožto zkušený matador kapitánské "C" po našem dlouholetém kapitánovi, Radku Sitterovi, který ukončil studium a tím končí i v týmu BDB.

Martine, jsi v týmu od roku 2018 a máš za sebou několik zápasů proti Jihočeské univerzitě. Který zápas ti zůstal v paměti a na který nejraději vzpomínáš?

Hrál jsem celkem tři derby, z toho dvě utkání pro nás dopadla úspěšně, ale více mi utkvělo v paměti to druhé, protože jsem byl poprvé v roli kapitána, byť zastupujícího, tak jsem si to více užil.

Jsi vášnivým sportovcem, který nevydrží sedět doma na zadku:-). Prozraď nám, co rád ještě děláš kromě hokeje ve svém volném čase?

Už od malička jsem se kromě hokeje vždy věnoval ještě fotbalu, což mi zůstalo až do teď. Občas, když mám nějaký volný víkend, chodím také na hokejbal. V létě mi není cizí ani beach volejbal.

Jaká je tvá nesilnější stránka v hokeji? Čím mužstvu nejvíce pomáháš?

Zodpovědnost. Nikdy jsem nebyl gólový hráč, jde mi spíše vytváření šancí pro ostatní a černá práce.

Co tě přivedlo ke studiu?

Rodina a také se mi líbilo spojení studia a hokeje.

Jak ses dostal do týmu?

V týmu už jsem od dob, kdy ULLH ještě ani neexistovala a jezdili jsme reprezentovat VŠTE pouze na Akademické hry.

Jak se cítíš jako „C"?

Cítím se zodpovědně a jak by řekli kluci v kabině, nemohl to být nikdo jiný než "náš veterán":-).

Jaká jsou očekávání po neodehrané sezóně?

Očekávání jsou určitě velká, né-li ta největší. Vloni se nám povedlo, než byla soutěž ukončena, vyhrát TIPSPORT UNI CUP, což bychom rádi i nyní zopakovali. A doufám, že i v soutěži budeme okupovat přední příčky a třeba to i dovedeme do šťastného konce. Tým na to máme.

Proč jsi se rozhodl pro univerzitní ligu proti 2.národní lize?

Myslím si, že obě soutěže si začínají být kvalitou celkem podobné. Za druhou ligu už mě nebavilo dojíždět, bylo to časově velmi náročné.

Jaké máš plány do budoucna?

Plány do budoucna zatím moc nemám, teď se soustředím na letošní sezónu a jelikož to vypadá, že by to mohla být i moje poslední sezóna v ULLH, rád bych svoje působení v soutěži zakončil třeba i prvním místem.