čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

HC NORTH WINGS přetlačili v dramatické koncovce Akademiky z Plzně

Ústí nad Labem - Ve 12. kole ULLH přivítali HC NORTH WINGS na domácím ledě Akademiky z Plzně. Utkání, které bylo plné zvratů, infarktových momentů, nakonec došlo až do samostatných nájezdů. V nich zazářil domácí fantom v brance Dominik Gerstner a výhru Křídlům Severu vystřelil přesnou ranou Martin Kuchař. Hokejisté UJEP tak dokázali porazit Akademiky i v pátém vzájemném souboji.

13.12.2021 – Ústí nad Labem
HC NORTH WINGS Ústí nad Labem - Akademici Plzeň 4:3 sn. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Jaroš (Sajdl), 28. Straka (Brandner), 29. Balcar (Kuchař, Petřžílka), rozh. náj. Kuchař – 9. Kalus (Princl), 23. Reitspies (Fořt, Malý), 34. Šperl (Říha).

Sestavy:
HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner – Šebesta, Jarý P., Štěpánek, Balcar, Miškovič, Šíma, Petržílka, Straka – Jaroš, Jarý T., Kuchař, Amirov, Jindra, Bartoš, Sajdl, Brandner.

Akademici Plzeň: Štěkr – Beer, Prachař, Malý, Šperl, Soukup – Říha, Králíček, Šibra, Kalus, Fořt, Strmiska, Šefl, Rejzek, Princl, Šiška, Švec, Reitspies, Šucha.

Rozhodčí: Valda – Votrubec, Povová.
Střely na branku: 33:42. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:2. Diváci: 105.

Report:
S touhou zastavit nelichotivou bilanci proti HC NORTH WINGS přijeli do Ústí nad Labem Akademici z Plzně. A začali dobře. V deváté minutě dokázal zužitkovat dobrou práci Marka Princla přesnou ranou přes obránce Jan Kalus - 0:1! I ve zbytku první periody byli hosté aktivnější, ale skóre ve dvou přesilových hrách navýšit nedokázali. Do kabin se šlo po první třetině za stavu 1:0 pro Západočechy.

Do prostřední třetiny vlétla Křídla Severu. Uběhla minuta hry a nadvakrát překonal Jonáše Štekra Jakub Jaroš - 1:1! Poté však přišla nedisciplinovanost domácích a necelou minutu na to dokázal využít dvojnásobnou přesilovou hru Vít Reitspies - 1:2! Zápas dostal touto situací grády a začalo se hrát hodně zostra. Domácím tento styl hry vyhovoval a z brejku dokázali srovnat. Miroslav Straka proměnil samostatný únik ve vyrovnávající branku - 2:2! O necelou minutu později propálil od modré vše Patrik Balcar a domácí šli rázem do vedení - 3:2! To vydrželo do čtyřiatřicáté minuty, když se po obrovském náporu prosadil skrytou ranou od modré Jan Šperl - 3:3!

Třetí perioda začala skvělým zákrokem Jonáše Štekra. Oba brankáři nutno říct, že ve třetí periodě kralovali a drželi své týmy nad vodou. Přeci jen více práce měl brankář hostů, který musel v oslabení lapit pokus Dana Bartoše a tři minuty před koncem sebral rozhodnutí Michalu Šímovi. Klíčový moment však přišel 49 vteřin před koncem základní hrací doby. Domácí dostali možnost trestného střílení, to však Jan Jindra neproměnil a zápas tak došel do prodloužení.

V prodloužení dostali naopak velkou možnost hosté z Plzně, kteří měli k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru čtyřech proti třem. V tomto okamžiku však domácí podržel brankář Dominik Gerstner a poslal utkání do nájezdů.

V těch se domácí brankář opět činil a nepustil za sebe ani jeden kotouč. Naopak domácí střelec Martin Kuchař našel recept na Jonáše Štekra a přisoudil tak dva body Křídlům Severu!