HC North Wings ovládli souboj nováčků i podruhé v sezoně

Ústí nad Labem – Souboj nováčků, který se odehrál v rámci 17. kola v Ústí nad Labem, zvládli opět lépe domácí HC North Wings, kteří přehráli pardubické Riders v poměru 7:3. Po vyrovnané první třetině, spustili domácí brankostroj, když vyhráli druhou třetinu rozdílem pěti branek, ve které rozhodli o svém vítězství. Dvě branky vstřelil v utkání kapitán Lukáš Polák. Další utkání odehrají Křídla Severu přesně za týden, opět doma, proti UP Olomouc.

17. kolo ULLH, po 21. 02. 2022, 18:00
HC North Wings Ústí nad Labem – Riders Pardubice 7:3 (1:1, 5:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Harbabus (Jaroš, Šíma), 21. Polák (Sajdl), 22. Jaroš (Jarý), 26. Amirov (Kuchař, Petržílka), 26. Polák (Sajdl), 40. Sajdl (Petržílka), 54. Janoušek (Amirov, Kuchař) – 8. Vacek (Ladman, Králíček), 45. Ladman (Skála, Pražák), 59. Vacek (Š. Jindra).

Sestavy:
HC North Wings Ústí nad Labem: Gerstner – Šebesta, Jarý, Stuchý, Stěpánek, Balcar, Miškovič, Šíma, Petržílka, Straka – Jaroš, Polák, Jarý, Dytrych, Kuchař Amirov, Sajdl, Janoušek, Harkabus.

Riders Univerzita Pardubice: Sodomka (Vaněk) – Hrdlička, Pražák, Tomín, Vacek, Bureš, Skála, Lebek, Klíma, Jindra, Ladman, Šrámek, Králíček, Kmoníček.

Rozhodčí: Faulk – Beneš, Lauko. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 103. Střely: 35:32.

Report:
Souboj nováčků ULLH začali překvapivě lépe pardubičtí Riders. Ti nejprve nevyužili zásluhou Dominika Bureše velkou šanci, nicméně v osmé minutě už se po přihrávce od Marka Ladmana radoval na zadní tyči skórující kapitán Jan Vacek – 0:1! Domácí HC North Wings dlouho nemohli nalézt recept na skvěle chytajícího Petra Sodomku, to se povedlo až v devatenácté minutě, když využil přesilovou hru Matěj Harkabus, jenž tečoval pobídku od Jakuba Jaroše – 1:1! Do kabin po první periodě se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Druhou třetinu zahájila domácí Křídla Severu v úplně jiném tempu a s velkou chutí. Po devětatřiceti vteřinách se ihned po vhazování trefil přesně kapitán Lukáš Polák – 2:1! Neuběhal ani minuta, kotouč si vzal z vlastního obranného pásma Jakub Jaroš a ranou z kruhu překvapil Sodomku v brance Riders – 3:1! Domácí neměli dost. V šesté minutě druhé periody našel krásnou žabičkou Martin Kuchař Famila Amirov, a ten našel mezeru mezi betony hostujícího brankáře – 4:1! Uběhlo přesně dvacet vteřin a Lukáš Polák donutil svou brankou hosty k oddechovému času – 5:1! Brankové hody druhé třetiny poté ještě uzavřel přesnou dorážkou, třináct vteřin před koncem druhé periody, Lukáš Sajdl – 6:1!

Třetí třetina se již nesla v duchu domácího vítězství. To sice malinko korigoval pět minut po začátku třetí periody Marek Ladman, úspěšným výjezdem z rohu kluziště až před branku – 6:2! Nicméně domácí reagovali zásluhou Adama Janouška, jenž usměrnil přihrávku Famila Amirova – 7:2! Poslední slovo však nakonec měli hosté. Druhým zásahem v utkání se prezentoval Jan Vacek, který doklepl pobídku od Šimona Jindry – 7:3! HC North Wings tak znovu zvládli souboj nováčku a tři body zůstaly v Ústí nad Labem.