ENG
po 1. 4. 2024, 18:30
BDB

Akademický cirkus pokračuje! Po krocení lvů přijdou na řadu pejsci

Akademici pokračují v krasojízdě historicky prvním play off Univerzitní ligy ledního hokeje. Ve čtvrtfinále vyřadili favorizované Engineers Prague 2:1 na zápasy. Rozhodující postupovou branku vstřelil v prodloužení třetího zápasu Jakub Štochl. Soupeřem pro semifinále jim budou České Budějovice.

Pozor! Vstupenky na domácí utkání Akademiků 4. 4. rychle mizí! Nenechte si utéct tu svou a nakupujte ZDE.

Budějovice se dostaly do semifinále přes celek BO Ostrava, který si v rámci ULLH Play off Picks vybraly. Trošku překvapivě se série natáhla také do tří utkání. První zápas zvládli Black Dogs na svém ledě poměrně jednoznačně 5:2. Ve druhém zápase ovšem nečekaně prohráli na ledě Ostravy 5:3. V rozhodujícím zápasem na domácím ledě nedali hráči Budějovic Ostravanům žádnou šanci a nemilosrdně je z play off vyprovodili výpraskem 7:1.

Vzájemné zápasy Plzně a Českých Budějovic jsou v letošní sezóně velice vyrovnané. Oba týmy si uhájili vítězství před svými fanoušky, a tak nás čeká opětovně vyrovnaný duel dvou rovnocenných soupeřů okořeněný o velice zajímavou shodu náhod. Manažer a asistent kapitána plzeňských Akademiků David Prachař je přítelem sestry trenéra Black Dogs Budweis Davida Oulíka. Čeká nás tedy i menší rodinná sešlost.

První zápas se odehrál na domácím ledě Českých Budějovic v Hokejovém centru Pouzar. Do toho lépe vstoupili domácí, když je v polovině první třetiny poslal do vedení Tomáš Vochozka. Ke konci druhé periody vyrovnal střelou z mezikruží Jan Kalus a utkání bylo po čtyřiceti minutách vyrovnané. Pět minut před koncem třetí třetiny svým druhým gólem rozhodl zápas Tomáš Vochozka. Do prázdné branky pečetil vítězství Lukáš Prášek.

Druhé vzájemné klání vyhrál rovněž domácí tým, tentokrát se z vítězství radovali Západočeši. První třetina nám branku nepřinesla. Ve té druhé padaly branky jen do jedné sítě a byla to síť Akademiků. Jako první ji ve dvacáté čtvrté minutě rozvlnil Jan Prokop. Na toho navázal v minutě sedmadvacáté Jonáš Kronus. Plzeň po dvou třetinách prohrávala 2:0. Plzeňáci se ale nevzdávají a zápas ve třetím dějství vyrovnali. Nejprve se v přesilové hře trefil Jan Rejzek a čtyři a půl minuty před koncem vyrovnal Marek Princl. V nájezdech byli úspěšní jen plzeňští střelci, a to konkrétně Vít Reitspies a Jan Kalus. Plzeň doma vyhrála 3:2 po samostatných nájezdech.

První zápas semifinálové série se odehraje 30.3. od 17:45 v Hokejovém centru Pouzar. Akademici se na svém ledě představí 4. 4. od 19:30.