čt 28. 3. 2024, 18:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Black Dogs po obratu zvítězili vysoko nad Akademiky

V Hokejovém centru Pouzar se utkaly dva týmy, které se moc dobře znají. Domácí Black Dogs přivítali plzeňské Akademiky. Potkaly se tak dva celky, které neuspěly ve čtvrtfinále Uni Cupu. Black Dogs po nevydařeném vstupu předvedli parádní obrat a mohli s domácími fanoušky oslavit výhru.

První třetina byla poměrně vyrovnaná. Hra se postupně převracela na obě strany, nicméně více šancí měli plzeňští Akademici. Několikrát se sami objevili před dobře chytajícím Dominikem Ludvíkem. Ten nestačil pouze na jednu střelu, když hosté proměnili jeden ze svých úniků.

Další třetina nabídla gólový výčet ze strany domácích Black Dogs. Po Kronusově trefě hned po minutě hry srovnali na 1:1. Na vyrovnání však Akademici zareagovali velmi dobře. V intervalu dvaceti sekund si totiž vzali vedení zpět a vedli o dvě trefy. Pak ale začala domácí kanonáda.

Nejprve Petr Bouška dělovkou poslal kotouč od modré čáry přímo do horního růžku, z únika pak Jakub Anderle poslal kotouč mezi betony – 3:3. Povedená třetina Jihočechů pokračovala, Petr Hrůša zakončil nekompromisně a poslal svůj tým poprvé do vedení.

Svěřenci Davida Oulíka mohli hrát s větším klidem na hokejkách, když z brankoviště dostal puk pod horní tyč Ryba a o dvě minuty později na něj navázal po krásné souhře Vojtěch Krcho, který si vyměnil kotouč v přečíslení s Františkem Schwartzem.

V posledním dějství pak na Západočechy čekala pořádná výzva v podobě třígólového soupeřovo vedení. Šest inkasovaných branek se na Akademicích ovšem zřejmě podepsalo a nedařilo se jim podle představ ani v následujícím dějství.

Naopak se trefili znovu Black Dogs, konkrétně to byl Jakub Anderle, který z pravého kruhu dostal kotouč za záda plzeňského brankáře. Black Dogs tedy především po druhé povedené třetině odešli u utkání vítězně.

Black Dogs Budweis – Akademici Plzeň 7:3 (0:1, 6:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Říha, 23. Říha (Fořt), 24. Reitspies (Šiška) - 21. Kronus (Přívozník), 26. Bouška (Kronus), 27. Anderle (Krcho), 29. Hrůša, 31. Ryba, 33. Krcho (Schwartz). Vyloučení: 7:1. Využití: 0:1.