so 16. 3. 2024, 17:30
čt 28. 3. 2024, 19:15
po 1. 4. 2024, 18:30

Neproduktivní Ostrava se pokusí přerušit sérii domácích výher Masaryčky

Do Brna míří hokejisté z Ostravy. V moravském derby poměří síly HC MUNI a BO Ostrava Vítkovice Steel. Třaskavý souboj vypukne už zítra. Zápas odstartuje v 19:30 ve Sportcentru Lužánky.

Diváci se mohou těšit na prvních sto piv zdarma a skvělou atmosféru. Na domácí zápasy Masaryčky totiž chodí stále více studentů. Pokud chcete zažít univerzitní hokej na vlastní kůži, klikněte ZDE. Kromě klasické vstupenky na tento zápas lze pořídit také zvýhodněný balíček na dvě nejbližší utkání.

Hráči HC MUNI letos pálí ostrými. V šesti dosavadních zápasech sezony dokázali nastřílet už 29 gólů, což je nejvíce ze všech týmů. Velký podíl na tom má kapitán Pavel Tomaník, který s deseti přesnými trefami kraluje ligovým střelcům, a zároveň se dvanácti body vede i kanadské bodování. Nejvyšší počet asistencí v lize nasbíral Jan Hasoň, na kontě má osm přesných nahrávek. Do hry bohužel nezasáhne nejproduktivnější obránce medvědů Jan Gonos, který v minulém kole schytal nepříjemnou ránu pukem do obličeje.

Ostrava má opačné starosti. Hokejisté ze severu Moravy nastříleli v pěti duelech pouze dvanáct branek. Loni produktivní dvojice Marek Kovalski a David Sysala letos bodově mlčí, dohromady dosud posbírali jenom tři kanadské body. K nalezení ostravských hráčů v pořadí ligových střelců je potřeba jít dost hluboko. Po třech gólech letos vstřelili Dominik Moravčík a Dominik Kafka.

Medvědi zatím drží třetí příčku v ligové tabulce, ostravští hokejisté jsou průběžně sedmí. V minulé sezoně vyhrála první zápas Ostrava, když doma těsně přetlačila HC MUNI v poměru 4:3. Druhý vzájemný zápas na ledě medvědů měl jiný průběh. Ostravští hokejisté si odvezli debakl 9:1.

Diváci se mohou těšit na gólové hody, kterým nahrávají dosavadní statistiky z této sezony. Masaryčka má zatím doma tři výhry ze tří zápasů a v každém z nich vstřelila minimálně šest branek. Ostrava vstřelila ve dvou posledních venkovních zápasech po pěti gólech.